środa, 23 maja 2012

Stosik nr 4

 Na dworze coraz cieplej, do łask wracają spódniczki i krótkie spodenki. Warto to wykorzystać i wybrać się wraz z książką na spacer do parku lub przynajmniej usiąść na balkonie czy w ogrodzie. Właśnie dlatego udałam się do biblioteki by zaopatrzyć się w nowy stosik. A oto moje zdobycze:


 Od góry...
 • Dom zbrodni - Agatha Christie , ponieważ dobrze jest zapoznać się z klasyką, a ta książka wydała mi się całkiem ciekawa :).
 • Zaginieni - Jane Casey
 • Jutro 2 i 3 - John Marsden , kolejne części serii Jutro, o której niedawno pisałam.
  Cecelia Ahern - Thanks for the Memories
 • A do tego Thanks for the Memories - Cecelia Ahern , w oryginale, ponieważ postanowiłam podszkolić w ten sposób swój angielski i każdego dnia tłumaczę po fragmencie książki ucząc się nowych słów ;). To naprawdę fajny sposób, szczególnie jeśli jesteśmy ciekawi dalszej treści i przy wyborze obcojęzycznej książki należy się tym kierować, bo nauka w domu powinna sprawiać przyjemność, nie warto robić tego na siłę :).

Szczególnie ciekawa jestem dwóch pierwszych pozycji. Co sądzicie o tym stosiku? Czytaliście?

Nowy wpis wkrótce :).


10 komentarzy:

 1. niestety nic z powyższych książek nie czytałam, więc będę oczekiwać Twoich recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy stosik. Przyjemnej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam za próbę czytania po angielsku. Chociaż.. Też będę musiała kiedyś tego spróbować. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny stosik :) Szczególnie świetne Jutro, obydwie części :)
  A książka czytana w oryginale - znakomity sposób, też czasem praktykuję, ale ja raczej krótkie opowiastki - za dłuższą powieść zabiorę się w wakacje, teraz brak mi czasu :)
  A Christie jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładny stosik. Trzecia część "Jutro" jest najlepsza, jak dla mnie ze wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja właśnie uporałam się wczoraj z ostatnim egzaminem maturalnym i zaczęłam wakacje. :D Jestem przeszczęśliwa. Prosto z egzaminu również pognałam opróżnić biblioteczne półki nieco... :)

  Stosik ładny. Nie czytałam żadnej z tych książek, więc się nie wypowiadam! Miłej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że kolejne części Jutra bardziej Ci się spodobają niż pierwsza. Ja osobiście bardzo miło wspominam "W pułapce nocy".
  Co do Christie, nie znam tej książki, jednak jak wszystkie Królowej Kryminału mam w planach.

  Sama również czytam po angielsku "Little Dorrit" jednak widać, że Dickens to trochę inna epoka niż współcześnie...

  OdpowiedzUsuń
 8. Hm, możliwe że czytałam "Dom zbrodni", ale szczerze mówiąc w tej chwili nie pamiętam o czym była ta książka;) W każdym razie powinna być dobra, jak większość kryminałów Agathy Christie i mam nadzieję, że Cię nie zawiedzie;)
  Czytanie w oryginale - dobry pomysł. Może na wakacjach się za to wezmę (i pożyczę od Przyjaciółki książkę Cecelii Ahern...ale tytułu nie pamiętam...chyba jednak nie tą, którą Ty teraz czytasz;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam żadnej z książek z twojego stosiku. Co do uczenia się angielskiego poprzez czytanie angielskich książek to zdecydowanie popieram ;)

  OdpowiedzUsuń